Apartament ZAMECZEK | Atrakcje w Rabce i okolicy
 
 
Rabka-Zdrój to znane w Polsce uzdrowisko dla dzieci i dorosłych. Korzystny mikroklimat i walory krajobrazowo-turystyczne czynią z tego urokliwego górskiego miasteczka idealny cel rodzinnych weekendowych wypadów i wczasów. Wokół pełno jest malowniczych terenów, umożliwiających aktywne spędzanie czasu wolnego, tak latem jak i zimą.

Bogactwami naturalnym Rabki-Zdroju są solanki, które wykorzystuje się w kuracjach pitnych, kąpielowych i wziewnych. W Parku Zdrojowym, w pobliżu źródła „Helena” funkcjonuje - jedyna w Małopolsce - ogólnodostępna tężnia solankowa, a także pijalnia wód mineralnych.

Sercem uzdrowiska jest zrewitalizowany w ostatnich latach Park Zdrojowy. Prócz pięknej przyrody park oferuje odwiedzającym zespół urządzeń sportowych na ścieżce zdrowia, place zabaw dla dzieci oraz skatepark i trialpark.

W Rabce-Zdroju obok głównej funkcji uzdrowiskowej szczególnie rozwija się turystyka. Atrakcyjne położenie u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego sprawia, że jest to doskonały punkt wyjścia na wycieczki górskie. Przez miasto i w jego okolicy przebiega wiele szlaków turystycznych. Warto wyruszyć szlakiem na Maciejową, Stare Wierchy, Turbacz oraz Luboń. Polecamy także wycieczki do Czorsztyna, Niedzicy ( ok 30 km) oraz Zakopanego (ok 40 km):

Dokąd na narty?
Zimową porą, miejscowość przeistacza się w narciarski kurort. Na miłośników białego szaleństwa czekają stoki do narciarstwa zjazdowego (wyciągi: "Maciejowa" - ok. 850 m ; "U Żura" - 350 m i 100 m, "Polczakówka" - ok. 650 m) oraz trasy do narciarstwa biegowego.
Zimą w centrum miasta funkcjonuje lodowisko i tor saneczkowy dla najmłodszych.

Atrakcje, które warto odwiedzić: